Onze basisopleiding tot trainingsacteur bestaat uit 6 lesdagen op locatie.
Deze opleiding is erop gericht om je het vak van trainingsacteur eigen te maken. Je leert hoe je jezelf kunt voorbereiden en hoe je je rol kan uitvragen om geloofwaardig spel neer te zetten geheel zelfstandig naast een trainer.
Bel gerust voor een vrijblijvend adviesgesprek +31653136103 of neem contact op via het contactformulier. Je kunt je onder aan de pagina direct inschrijven via het inschrijfformulier.
Hebbes Academy heeft verschillende hoofdtrainers. Je hebt altijd een vast aanspreekpunt. Alle trainers hebben jarenlange ervaring en zijn echte vakspecialisten. Ook zullen (gast)trainingsacteurs de lessen aanvullen.
De laatste jaren neemt de vraag naar trainingsacteurs steeds meer toe. Professionele trainingsacteurs worden o.a. ingezet bij simulaties, agressiehantering en communicatie/gedragstrainingen bij steeds meer bedrijven en (overheids)instellingen.
Programma, trainingsacteren kan je leren. Aan bod komen o.a. verschillende inlevings- & dramatechnieken, diverse werkvormen, warming up, energizers en verschillende vormen van feedback geven. Jezelf presenteren aan publiek/deelnemers en kritische beroepssituaties. Ook de basis van trainingsacteren in agressietrainingen en assessments komen aan bod. Als je je hierin wilt specialiseren zijn er verdiepingstrainingen. Je leert ethische dilemma’s uitspelen en omgaan met weerstand. De meest voorkomende trainingsmodellen komen aan bod en je leert hoe je deze kennis kunt vertalen naar je rol als trainingsacteur. Je leert in de huid te kruipen van zeer uiteenlopende personen, je snel inleven in een rol en snel schakelen. Als trainingsacteur moet je kunnen afstemmen, nauwkeurig aan kunnen voelen wat er nodig is om het juiste effect, het juiste resultaat te kunnen behalen. We zullen tijdens deze lessen vooral heel veel oefenen met cases uit de praktijk. De theorie kan je dan thuis nog eens nalezen. Het instroomniveau van deze opleiding is professionele bachelor. Bij diverse lessen worden naast de vaste trainer externe trainingsacteurs/trainers ingezet. Aan het eind van deze opleiding heb je een stevige basis om te gaan werken als trainingsacteur. Je beheerst de basismodellen die noodzakelijk zijn voor het werken in een rollenspel en je kunt op gepaste wijze feedback geven. Externe trainers/trainingsacteurs vullen de opleiding aan.
De opleiding geeft je een stevige basis om zelfstandig aan de slag te gaan als trainingsacteur. We besteden aandacht aan spel/acterenop een manier die past bij trainingsacteren. Hoe kan je inleven, snel ’transformeren’ en de gewenste rol neerzetten; toegepast spel.
Na goed doorlopen van de opleiding ontvang je het certificaat basis trainingsacteur, dat zeer gewaardeerd wordt. Je kunt na afloop ook een examen aanvragen waarbij je je diploma kunt behalen.
Doelgroep
De opleiding staat open voor iedereen. Je hoeft géén geschoold acteur te zijn. De markt ziet tegenwoordig juist de meerwaarde van trainingsacteurs uit het werkveld en bedrijfsleven. Je werkt bijv. in het onderwijs, in de zorg of bent coach, hr medewerker of een andere professional uit het bedrijfsleven. Het is een pré als je affiniteit hebt met spel en improvisatie. Je wilt trainingsacteur worden of trainingsacteren toepassen in je eigen praktijk. Ook als je trainer bent en meer uit je trainingsacteurs wilt halen is het zeer waardevol. Een plek in de opleiding tot trainingsacteur is een belangrijke kans. We willen graag dat je een juiste en weloverwogen keuze maakt. Trainingsacteren kan je leren. Het is van belang dat deze opleiding bij je past en aansluit bij wat jij zoekt. Er komt in deze opleiding veel aan bod.
Aanmelden
De opleidingen zitten soms snel vol. Inschrijvingen worden behandeld op volgorde van binnenkomst van betaling. Bel gerust voor een vrijblijvend adviesgesprek +31653136103 of neem contact op via het contactformulier. Je kunt direct inschrijven via het inschrijfformulier.
Kosten
€2180,- ex. BTW Vrijgesteld van btw voor particulieren.
Je krijgt hiervoor 6 trainingsdagen die naast de vaste trainer worden aangevuld met externe trainers en trainingsacteurs.
Koffie, thee, lunch, trainingslocatie en het lesmateriaal zijn bij de prijs inbegrepen.
Veel persoonlijke aandacht door de kleine groepen tot max. 12 deelnemers.
Duur
6 dagen van 10.00 uur tot ca. 16.30 – 17.00 uur.
Thuisstudie: ca. 4 uur
Locatie bij UC Leuven Limburg
Afwezig
Bij afwezigheid is het niet altijd mogelijk je les in te halen in een andere groep. Dit vanwege de zorgvuldige samenstelling, aantal deelnemers en veiligheid in de groep. Op sommige trainingsdagen is het eventueel wel mogelijk. Altijd in overleg.
Vragen
Vragen via het contactformulier of bel met de Hebbes Academy op 06 53 136 103
Categorie: Trainingsacteur worden
Duur: 6 dagen
Tijden: 10.00 tot ca. 16.30 – 17.00 uur
Kosten: €2180,-
Startmomenten: 18-08-2026